Pierścionki zaręczynowe są z nami od Starożytności

Pierścionki zaręczynowe są z nami od Starożytności

Jeśli chcesz kupić pierścionki zaręczynowe Kraków, skieruj się na tę stronę.

Gdy znajdziesz partnerkę, z którą zechcesz spędzić resztę życia, prędzej czy później pomyślisz o ślubie. Wpierw jednak ma miejsce ta długo wyczekiwana przez większość pań chwila – oświadczyny, na które musisz kupić pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowe – nie zawsze złoto i diamenty

Podarowanie kobiecie pierścienia to niezmiernie stary obyczaj, sięgający prawdopodobnie Starożytnego Egiptu. Pierścienie są w formie okręgu, który reprezentuje wieczność. Tradycyjnie już nosi się je na palcu serdecznym lewej ręki, nazywanym notabene “palcem obrączkowym”, co wynika z wiary, iż od tego palca prowadzi “vena amoris”, czyli żyła wiodąca prosto do serca. Ogólnie uważa się, iż to Grecy sprowadzili na Stary Kontynent zwyczaj przekazywania pierścionków zaręczynowych. Na początku wykonywano je z łodyg tataraku, ze skóry, a także kości słoniowej. Dopiero później Rzymianie wykorzystali do ich wyrobu metali, w głównej mierze żelaza. Kosztownymi pierścionkami ze złota lub srebra obdarowywano wyłącznie wówczas, kiedy mężowie pragnęli zademonstrować swoją bezgraniczna ufność do przyszłej żony. W dzisiejszych czasach pierścionki zaręczynowe od razu łączymy z platyną, drogimi kamieniami i złotem, tymczasem materiały te faktycznie powszechnie wykorzystuje się do ich sporządzania dopiero od paru stuleci, natomiast znaczący przyrost ich popularności można odnotować w XX w.

Pierścionki zaręczynowe – czy ich wartość ma znaczenie?

Nie ulega wątpliwości, że idealna biżuteria na zaręczyny to pierścionek z platyny z ogromnym diamentem, jednak możliwości swobodnego zestawiania różnych metali oraz kamieni są szerokie. Poza diamentami wykorzystuje się rubin, topaz bądź szafir. Niektórzy wybierają mniej drogocenne metale, jak stal damasceńską, srebro, tytan, jak również drewno, niemniej jednak ciągle na rynku przeważają pierścionki sporządzone z platyny i rozmaitych typów złota (białego, różowego i żółtego).
Ile musi być warty pierścionek zaręczynowy? Niedawno popularne było pogląd, iż mężczyzna ma obowiązek zapłacić na niego minimum dwie miesięczne pensje. Cena pierścionka zależna jest od rozmaitych elementów: wykorzystanego kamienia, materiału, liczby karatów czy wzoru, w związku z tym każdy znajdzie ładny, nietuzinkowy pierścionek w określonym budżecie. Miejmy jednak na uwadze, iż pierścionek zaręczynowy ma być przede wszystkim symbolem zaangażowania i uczucia, dlatego jego cena ma drugorzędne znaczenie. Kluczowe jest to, czy przypadnie do gustu naszej wybrance.

Nasza lokalizacja:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]