Duży wybór wisiorków srebrnych

Duży wybór wisiorków srebrnych

Jeśli potrzebujesz wisiorków srebrnych, zobacz tutaj.

Srebro od lat wymieniane jest wśród najchętniej wybieranych przez artystów surowców. Nie powinno być w tym jednak nic zaskakującego – jest miękkie, pięknie wygląda i charakteryzuje je ciekawy refleks. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne potrzebują jednak odpowiedniej ochrony – metal ten okazuje się naprawdę delikatny, w związku z czym łatwo go zarysować. Jak zatem troszczyć się o srebrne ozdoby?

Wisiorki srebrne nie znoszą mocnych środków myjących

Detergenty dla wykonanej ze srebra biżuterii okazują się zabójcze. Pod ich wpływem surowiec może zmieniać kolory i blaknąć. Nie wolno zatem używać ich w celu czyszczenia biżuterii, a w czasie prania ręcznego bezwzględnie musimy zdjąć wszystkie wisiorki srebrne i pierścionki.

Gdzie przechowywać wisiorki srebrne?

Wisiorki srebrne należy chronić również wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich trzymania należy znaleźć kuferki wykładane od wewnątrz delikatnym materiałem – unikniemy tak uszkodzenia. Srebro źle reaguje również na kontakt z wodą oraz dużymi temperaturami, które mogą powodować, że straci barwę albo zmieni kształt. Zanim schowamy parę przedmiotów do szkatułki, musimy wcześniej owinąć je miękką szmatką albo wrzucić do plastikowego worka.

Wisiorki srebrne – czym je czyścić?

Do czyszczenia srebra najlepiej użyć ciepłej wody z solą – doskonale usuwa powstający na powierzchni tego surowca osad. Poza tym sprawdzą się również wódka, białko jaja oraz odpowiednie płyny. Do pielęgnacji wykonanej ze srebra biżuterii musimy używać delikatnych szmatek – twarde potrafią uszkodzić powierzchnię.