Czemu biżuteria z topazami jest wyjątkowa?

Czemu biżuteria z topazami jest wyjątkowa?

Jeśli chcesz zamówić topazy, kliknij tu.

Topaz jest jednym z najtwardszych kamieni na świecie, przez co jest wykorzystywany do produkcji wyrobów ściernych. Poza tym jest także wymieniany wśród najpiękniejszych kamieni, a jego właściwości od dawna są doceniane przez złotników i ich klientów. Może mieć rozmaite kolory – od białego, przez czerwony, aż po nasycony fiolet. Jest rzadkim kamieniem – występuje jedynie w Brazylii, na Syberii, w Afryce i Europie Wschodniej. Przez jubilerów jest najczęściej przygotowywany szlifem wielobocznym, co dodaje mu oryginalnych wartości wizualnych.

Typy biżuterii z topazami

Kolor topazu jest powodem, dla którego jest on wykorzystywany przede wszystkim do wyrobu biżuterii ze srebra – doskonale komponuje się z tym metalem. Należy przy okazji zaznaczyć, iż na rynku znajdziemy nie tylko srebrną biżuterię z topazami – sprzedawane są także wersje wykonane ze złota. Biżuteria z topazami to zwykle pierścionki oraz naszyjniki, jednak złotnicy wykonują również innego rodzaju produkty. Zestaw złotych kolczyków z tymi kamieniami to często wydatek około tysiąca PLN, natomiast za srebrne zapłacimy aż sześć razy mniej.

Gdzie znajdziesz biżuterię z topazami?

Ze względu na ich właściwości, biżuteria z topazami jest naprawdę często spotykana. By wybrać modele najbardziej odpowiadające naszym gustom należy więc wybrać się do paru salonów – a to pochłania sporo czasu. Aby tego uniknąć, warto postawić na zakupy w internecie. Jest to wyjście dużo łatwiejsze, a poza tym wchodząc do internetu możemy także znaleźć pierścionki czy wisiorki w niższych cenach.