Biżuteria z turkusem na specjalne okazje

Biżuteria z turkusem na specjalne okazje

Chcesz kupić biżuterię z turkusem? Wejdź na https://www.bizutik.pl/bizuteria-z-turkusem.

Turkus to jeden z najcenniejszych kamieni dostępnych na świecie. Nic zatem zaskakującego, że często używają go złotnicy, zaś biżuteria z turkusem jest dla sporej części kupujących synonimem ekskluzywności. Wykonywane są z jego użyciem broszki, wisiorki i klipsy, które doskonale komponują się z wieczorowymi strojami. Na barwę tego minerału w największym stopniu rzutuje kraj jego wydobycia – między innymi minerały pochodzące z Iranu są niebieskie, zaś z Chin – zielone. Biżuteria z turkusem bywa tak pożądana, że powstały też jego imitacje – na przykład chalcedon.

Talizmany, a biżuteria z turkusem

Dobrze zaznaczyć, że turkus jest lubiany nie tylko z uwagi na wyjątkowe walory estetyczne. W opinii części osób okazuje się bowiem amuletem, który chroni noszącego przed nieszczęściem. Zapewne w dużym stopniu stąd wynika zainteresowanie biżuterią z turkusem – zwłaszcza, kiedy mowa o naszyjnikach. Biżuteria z turkusem bywa noszona nie tylko przez osoby, dla których istotne są tego rodzaju kwestie – po prostu doskonale wygląda.

Czego nie robić z biżuterią z turkusem?

Biżuteria z turkusem jest dość delikatna, zatem powinniśmy o nią prawidłowo się zatroszczyć. W szczególności powinniśmy zdejmować ją za każdym razem, kiedy pracujemy – łatwo wówczas o zarysowania. Należy też zdejmować ją przed kąpielą, bowiem żele i mydła potrafią zmatowić turkus. Kiedy nie zakładamy biżuterii z turkusem, powinniśmy przechowywać ją w puzderku wyłożonym miękką szmatką – unikniemy tak uszkodzeń.

Nasza lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]