Biżuteria z ametystami

Biżuteria z ametystami

Dowiedz się, gdzie nabyć ametysty.

Ametyst to według wielu najpiękniejsza odmiana kwarcu. Występuje między innymi w Chinach, Meksyku, Madagaskarze i Rosji. Jego złoża znajdują się także w Polsce. Ametyst ma fioletową barwę, którą zawdzięcza śladowym ilościom glinu i żelaza. Pokaźną kolekcję biżuterii z tymi wyjątkowymi kamieniami szlachetnymi znajdziesz na stronie www.ametysty.com.pl.

Do czego założyć biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystu miała swoją niemałą rolę w historii. Już Pismo Święte wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich władców było inkrustowane ametystem, a w skarbcu watykańskim do tej pory znajduje się pierścień papieski z tym szlachetnym kamieniem. Dlatego też kolczyki lub wisiorki z ametystem można wkładać przyjęcia czy spotkania biznesowe. Ametyst ”uwielbia” towarzystwo srebra i w tym połączeniu prezentuje się szczególnie elegancko.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Ametyst nazywany jest kamieniem relaksu. Dlatego też biżuterię z tym wyjątkowym kamieniem możemy z powodzeniem nosić nie tylko ze względu na piękny kolor i walory estetyczne, ale także z z powodu jego właściwości. Część kobiet, nosząc broszkę z ametystem przez dłuższy czas, zaczyna czuć spokój i zapomina o troskach. Na temat energii tego kamienia ozdobnego lepiej wyrobić sobie własną opinię.