Jak wykorzystuje się wzmacniasz szerokopasmowy?

Jak wykorzystuje się wzmacniasz szerokopasmowy?

Więcej o wzmacniaczu szerokopasmowym na www.telmor.pl/Produkty/Wzmacniacze-szerokopasmowe.

Wzmacniacz szerokopasmowy to nowoczesny sprzęt używany przez operatorów TVK. Ich najważniejszą funkcją jest wzmocnienie mocy sygnałów kierowanych do konkretnych odbiorników. W którym miejscu zlokalizowany jest wzmacniasz szerokopasmowy i co go wyróżnia?

Wzmacniacz szerokopasmowy – potęgowanie sygnałów

Wzmacniacze odbiorników telewizyjnych funkcjonują najczęściej w zakresie 30 Hz – 6 MHz. Świetnie niwelują wszelkie nieprawidłowości emitowane na przykład przez internet bezprzewodowy i umożliwiają transmisję kanałem zwrotnym. Z reguły usytuowane są w budynkach, aby wzmacniać sygnał bezpośrednio. Sprzęty tego typu zasilane są lokalnie lub zdalnie, co sprawia, że ich lokalizacja nie nastręcza żadnych problemów. Transmitowany sygnał jest bardzo dobrej jakości, a eksploatacja sprzętu nieskomplikowana. Sprzęty te charakteryzują się optymalnym poziomem wyjściowym – oscylującym od 129dBuV. Właściwości mogą być różne, uzależnione jest to bowiem od stosowanego urządzenia.

Wzmacniacz szerokopasmowy – energooszczędność

Regulacja parametru toru RF jest nieskomplikowana. Odbywa się to przy pomocy modułów WHX-823 lub modułów WHX-923. Urządzenia posiadają również specjalistyczną ochronę przed wzrostem napięcia, dzięki czemu są bardzo funkcjonalne. Niektóre z nich posiadają profesjonalny filtr ingresu. Znakomity koszt inwestycji sprawia, że wzmacniacze szerokopasmowe są powszechnie stosowane i gwarantują abonentom znakomitą siłę sygnału w domowych odbiornikach telewizyjnych. Niezaprzeczalnym plusem jest także niski poziom mocy ok. <5,5W.

Nasza lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]